КИЇВ (QHA) -

Країни ЄС виділили 27,2 млн євро для підвищення керованості міграційних процесів в Україні.

Про деталі проекту "Підтримка та управління міграцією та притулком в Україні" під час його презентації в Києві у четвер, 2 лютого, повідомив глава представництва ЄС в Україні посол Хьюг Мінгареллі, інформує кореспондент QHA.

— Цей проект — про права людини, ефективність роботи органів державної влади в Україні та безпеки. З одного боку, ми захистимо мігрантів від тривалого і тривожного очікування, коли держоргани вирішують їхню долю. З іншого, управління міграцією в Україні буде здатне реагувати на несподівані виклики сучасного світу, — зазначив він.

Присутня на презентації проекту заступник міністра внутрішніх справ України Анастасія Деєва повідомила:

— Діалог з проекту почався ще п'ять років тому. Ми пишаємося, що наші органи виконавчої влади — Державна міграційна служба, Державна прикордонна служба — були обрані бенефіціарами. Якщо Євросоюз відгукнувся, значить, ми на правильному шляху.

Присутній на презентації глава Державної міграційної служби України Максим Соколюк зазначив, що в результаті реалізації міграційного проекту буде посилена технічна та інформаційна підтримка відповідних служб і спрощений процес обміну даними між відомствами.

— Прикордонники отримають за проектом автоматизацію процесу обробки даних, підтримку на другій лінії контролю всіх пунктів пропуску з подальшим обміном інформацією з міграційною службою України, — підкреслив директор департаменту охорони державного кордону ДПСУ генерал-майор Анатолій Махнюк.

Координатор програми "Зміцнення потенціалу у сфері управління міграційними процесами" Лаура Скоретті пояснила, що виділені 27,2 млн євро підуть, зокрема, на нові комп'ютерні робочі місця, сервери і обладнання прикордонного контролю.

У рамках проекту до співпраці міграційної та прикордонної служб будуть залучені експерти з протидії корупції, юристи, IT-фахівці та управлінці. Одним із результатів їх роботи стане створення стандартних операційних процедур — інструкцій для роботи чиновників міграційних відомств у всіх ситуаціях при наданні адміністративних послуг. Європейська практика свідчить про те, що це дозволяє значно поліпшити взаємодію та взаєморозуміння між громадянами і органами влади.

Крім того, у рамках проекту буде організовано постійний моніторинг міграційної динаміки, що може стати основою для подальшого реформування органів, які займаються питаннями міграції в Україні, і допомогти в розробці міграційної політики.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, спецслужби РФ використовують мігрантів для шпигунства на кордоні. Зокрема, у вересні 2016 року співробітники Державної прикордонної служби України виявили у громадянина Узбекистану пристрій для прихованого ведення відеозапису, яке йому видали російські прикордонники.

QHA