КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 15 червня, мусульмани усього світу святкують Ораза-байрам. Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саід Ісмагілов привітав мусульман зі святом на своїй сторінці у Facebook.

— Шановні брати і сестри, вітаємо вас із завершенням Священного місяця Рамадан, і настанням великого мусульманського свята Рамадан-байрам. У цьому році ми провели священний місяць в літню спеку, під час довгих світлових днів, коли ми постили більш ніж вісімнадцять годин на добу. Це — велике випробування і велике поклоніння Всевишньому Аллаху. Рамадан — це місяць терпіння, а терпіння винагороджується раєм. Пророк Мухаммад (мир йому!) сказав: «Той, хто постив у Рамадан з вірою і надією, тому будуть прощені його колишні гріхи», — написав муфтій.

Ораза-байрам відзначили і мусульмани окупованого Росією Криму, інформує прес-служба російського Духовного управління мусульман Криму.

У повідомленні йдеться, що о 5:31 ранку в усіх мечетях Криму відбувся святковий намаз, присвячений закінченню мусульманського посту в місяць Рамазан і настанню свята Ораза-байрам.

Нагадаємо, Ораза-байрам — один з двох головних днів ісламського календаря, що знаменує завершення посту, який триває протягом священного місяця Рамазан. Традиція його святкування бере початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року.

QHA