КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України направила список звільнених у грудні минулого року українців до Мінсоцполітики, тим самим розблокувавши надання їм матеріальної допомоги. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Також вона направила декілька запитів, пов'язаних з цією проблемою, у Кабінет міністрів.

— Я направила два запити до Кабміну про невиконання їхньої ініціативи з виплати грошей. За моєю інформацією, СБУ вже надала списки Мінсоцполітики, а тому це питання має бути закрите. Днями ми зареєстрували законопроект про надання гарантій ув'язненим в Росії українцям та їхнім родинам. Я вважаю, що він має бути розглянутий якнайшвидше, — зазначила вона.

Геращенко зазначила, що поки відповіді не отримувала.

Вона також розповіла, що хоче порушити питання про те, щоб один з віце-прем'єрів у парламенті взяв на себе обов'язки з координації дій міністерств, пов'язаних з полоненими українцями.

— Ніхто не каже про нову посаду, але треба визнати, що у парламенті питання полонених і ув'язнених звучить голосніше, ніж в Кабміні, — підкреслила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, що у грудні минулого року відбувся найбільший за чотири роки війни обмін полоненими, у результаті якого на підконтрольну Україні територію повернулося понад 70 осіб.

Після звільнення Кабмін опублікував постанову, згідно з якою кожному з колишніх полонених Україна має виплатити матеріальну компенсацію у розмірі 100 тис гривень, а також допомогти з житлом. Однак за фактом обіцянка уряду залишилася лише на папері.

Раніше QHA розповідало про те, як живуть після звільнення з полону українці.

QHA