КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України не повинна втручатися в систему соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря під час круглого столу, який проходив у Києві 14 грудня, передає кореспондент QHA.

— Хотів би звернути увагу на практику діяльності СБУ, коли складаються так звані списки, які потім надаються місцевим відділенням Міністерства соцполітики, на підставі яких припиняються, або призупиняються соціальні виплати. На думку комітету це не прерогатива Служби безпеки. СБУ не повинна мати відношення до соціальних виплат, вважає Немиря.

За його словами, для вирішення питання соціальних виплат необхідно внести зміни до постанов Кабінету міністрів №365, №505, №637.

У рекомендаціях міститься пряма рекомендація Парламентської асамблеї Ради Європи уряду України надати відповідності законодавству та спростити пенсійні та соціальні виплати, зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що за чотири роки проведення Антитерористичної операції на Сході України загинуло близько 10 тис. людей.

QHA