КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України (СБУ) почала перевірку керівництва ПАТ «Дніпроазот» через дефіцит в країні рідкого хлору, який використовують для очищення води до стану питної. Про це повідомили у прес-центрі СБУ на сторінці у Facebook.

У відомстві зазначили, що через брак хлору стався збій у роботі об'єктів життєзабезпечення населення, що створює небезпеку для здоров'я людей.

— З 15 червня 2018 року адміністрацією ПАТ «Дніпроазот» в порушення договірних зобов'язань і без попереднього повідомлення щодо припинення виробництва і відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, що унеможливлює знезараження питної води, і створює загрозу виникнення масових отруєнь і поширення епідемій, — йдеться у повідомленні.

СБУ також перевіряє, чи обгрунтоване зростання ціни реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.

— За результатами перевірки слідчі СБУ ухвалять рішення про кваліфікацію за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації.

QHA повідомляло, що затоплення шахти на Донбасі може призвести до радіоактивного забруднення води. Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної Ради ОБСЄ закликав окупантів на Донбасі не затоплювати шахту Юнком.

QHA