КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили і заблокували діяльність мережі інтернет-агітаторів, яких російські спецслужби долучили до заходів з підготовки до втручання у майбутні вибори Президента України. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

— Оперативники СБУ встановили, що російські спецслужби залучили до «співпраці» через комунікативні можливості інтернету жителів Дніпра, Кривого Рогу і Нікополя, які є адміністраторами груп у соціальних мережах. Спецслужби РФ поставили завдання з підготовки «плацдарму» для проведення заздалегідь запланованих заходів щодо впливу на хід майбутніх виборів президента України шляхом маніпулювання громадською думкою інтернет-користувачів.

За даними СБУ, підозрюваним поставили такі завдання, як пошук блогерів і активних користувачів соцмереж, які мали публікувати пропагандистські політичні новини. Адміністратори також «мали залучити «підставних» осіб для реєстрації інтернет-сайтів в українському сегменті доменних імен».

У прес-службі відзначили, що російські куратори планували загострити суспільно-політичну ситуацію під час виборів президента України, для чого мали «перекручувати» інформацію, щоб дискредитувати органи державної влади, а також створювати у соцмережах групи нібито патріотичного спрямування.

— На цих ресурсах хотіли публікувати деструктивні матеріалів, у тому числі із закликами до насильницької зміни конституційного ладу України і порушення її територіальної цілісності.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження. Наразі проводяться заходи щодо притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія може втрутитися у вибори Президента України, щоб зламати європейську єдність і солідарність з Києвом. Глава держави доручив РНБО провести засідання з приводу протидії втручанню у президентські вибори.

QHA