КИЇВ (QHA) -

На думку фахівців, вірусна атака, якій піддалися українські банки та підприємства напередодні святкування Дня Конституції, була здійснена в кілька етапів.

Інформація про це опублікована на офіційному сайті СБУ.

— Незважаючи на те, що кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників, насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки, — йдеться у повідомленні.

У відомстві вважають, що до даної атаки причетні ті ж хакерські угрупування, які у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту та енергетики України з використанням шкідливого програмного забезпечення TeleBots і Blackenergy. До таких висновків в СБУ дійшли на основі даних, отриманих у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями.

Нагадаємо, що 27 червня українські підприємства атакував вірус-вимагач. Комп'ютерні мережі багатьох провідних компаній країни в різних сферах були блоковані. Умовою продовження роботи комп'ютера було внесення 300 доларів США, які в якості викупу вимагала шкідлива програма. За наявними даними, на Україну припало 75% глобальної кібератаки вірусу-шифрувальника Petya.А від загального числа зафіксованих випадків в світі.

ФОТО: інтернет

QHA