КИЇВ (QHA) -

СБУ розпочала слідчі дії щодо трансляції українськими ЗМІ так званого параду до 9 травня, організованого терористами «ДНР», заявила глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар.

За її словами, спецслужба «вивчила звернення Сюмар з трансляції на сайті видання korrespondent.net відео військового параду «ДНР».

— СБУ таки буде розслідувати трансляцію параду з окупованого Донецька під назвою «Парад перемоги 2018 у «ДНР», — написала Сюмар на своїй сторінці у Facebook.

СБУ почала розслідування за ч. 2 ст.436-1 КК (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такого.

Раніше QHA повідомляло, що Співробітники Служби безпеки України провели шість обшуків у прихильників партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Обшуки були проведені у рамках триваючого кримінального провадження за статтею про фінансування дій, спрямованих на захоплення державної влади.

QHA