КИЇВ (QHA) -

СБУ запобігла провокації зі зриву кримськотатарського фільму-казки "Хидир-Деде". Зрив показу фільму планували організувати екстремісти на замовлення російської сторони, повідомила прес-служба СБУ.

Відзначається, що підконтрольні російській стороні громадяни України мали провести акцію протесту проти лідерів кримськотатарського народу. Ще одна група мала поширити листівки провокаційного характеру серед глядачів у залі. А третя група мала облити «зеленкою» ініціаторів створення картини.

Організаторів провокації затримали під час підготовчої наради в одному із закладів громадського харчування Києва, зазначили у відомстві.

— У них вилучили заздалегідь підготовлені «зеленку», плакати і листівки провокаційного змісту та інструкції від іноземних кураторів. Зареєстровано кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України, — йдеться у повідомленні.

Як повідомили в СБУ, достеменно відомо, що організатори акції, спрямованої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти кримськотатарського народу, причетні до скоєння провокації 20 червня біля посольства Угорщини. Відзначається, що ті ж фігуранти організували провокацію у вигляді пікетування посольства Угорщини в Україні, де скандували антиугорські гасла і знищили опудало прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров висловив подяку співробітниками СБУ і поліції за попередження провокації.

— Хочу висловити вдячність правоохоронним органам України — СБУ і Національній поліції України — за забезпечення ідеального порядку в місці, де зібралися сотні людей, з яких не менше половини складали діти, — написав Чубаров у своєму Facebook.

Чубаров додав, що має намір звернутися до СБУ з проханням надати більш детальну інформацію про підготовку провокації з зазначенням прізвищ та імен затриманих осіб.

Нагадаємо, сценарій кіноказки "Хидир-Деде" написали журналістка Ліля Буджурова і письменник Олекса Гайворонський. Для зйомок кіноказки були обрані мальовничі історичні місця — Бахчисарай, Кезлев (Євпаторія), Судак, Біюк-Озенбаш (Щасливе), Великий Каньйон, будинки-музеї і відтворені кримськотатарські садиби.

QHA