КИЇВ (QHA) -

Національна рада України з питань телерадіомовлення видала дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою на тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу і окупований Крим ще п'яти українським ЗМІ. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

Таким чином, на окупованих територіях запустять цифрове телебачення і FM-радіомовлення.

— Плануємо організувати цифрове телебачення і FM-радіомовлення на окуповані території з нових об'єктів телекомунікаційної інфраструктури. Сьогодні дозволи на тимчасове мовлення отримали: Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA:Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал "Прямий" (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧС (Донецька область).

Є надія, що до кінця року ці телеканали і радіостанції мовитимуть у напрямку анексованого півострова і окупованих територій Донбасу, зазначив Костинський.

QHA повідомляло, що український телеканал UATV розпочав мовлення у тестовому режимі на окуповані українські території Криму і Донбасу. Основною метою створення системи іномовлення України є забезпечення глядацькій аудиторії можливості формувати власний незалежний погляд на події, які відбуваються в Україні.

Нагадаємо, у січні президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасового дозволу на мовлення у зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України». Відповідно до закону, тепер можна швидше отримати тимчасовий дозвіл на телерадіомовлення на окупованих територіях.

QHA