РІВНЕ (QHA) -

У Рівному рік тому почали розкопки таємничого підземелля. Роботи проводять у центральному міському парку. Гіпотези стосовно призначення підземелля різнилися: одні думали, що це міг бути звичайний льох, інші дотримувалися думки, що це були підвали палацу князів Любомирських.  

Натхненником та організатором розкопок є начальник рівненського управління культури і туризму Тарас Максименко.

— Бачили просідання землі. І вирішили дослідити. Як було видно, підземелля засипала не одна влада. У них був лише один сенс засипати це непотребом. Коли ж ми вивезли звідти сміття, то знайшли багато різних цікавих елементів, — розповідає він.

У подальших планах консервування підземелля та перетворення його на туристичне місце. Дослідники, які працювали над розкопками, переконані, що роботи слід продовжувати, адже для Рівного це може стати важливим культурно-історичним об’єктом.

Ініціатори розкопок вирішили залучити для досліджень європейські кошти. Тарас Максименко подав проект на розгляд до Європейської комісії, і Рівне виграло грант на 443 тисячі євро.

До Рівного запросили інженера-технолога Юлію Стріленко, яка висловила припущення, що знахідка може мати давніше коріння. У підземеллі був виявлений лесовидний суглинок, який використовувався ще у часи Київської Русі. Тож це дало підстави говорити, що Рівне може бути старшим, ніж вважалося досі.

Днями Тарас Максименко презентував рівненське підземелля на міжнародній конференції у Києві, де також були присутні члени уряду та Європейської комісії. Максименко повідомив, що наразі очікується складна процедура підписання контракту, після чого можна чекати на гроші. А вже після зими роботи, ймовірно, будуть продовжені.

QHA