СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя оголосить вирок фігурантам так званої справи «26 лютого» сьогодні, 4 червня. Про це повідомив адвокат фігуранта «справи» Алі Асанова Едем Семедляєв.

Адвокат зазначив, що ця «справа» була найтривалішою у нинішніх кримських реаліях.

— У моїй практиці це найдовша справа, не думав, що вона настільки розтягнеться. Усі справи проводилися дуже швидко. Тут же суд брав паузи, тайм-аути і відчувалося, що суддя тягне. Справа пішла швидше після оголошення вироку Ахтему Чийгозу.

За словами Семедляєва, у справі проходила велика кількість свідків і потерпілих, проте допитати вдалося лише одного з них. Так, не було ні впізнання, ні перевірки показань на місці.

— У своїх свідченнях він говорить, що він прийшов на мітинг і потім у нього був конфлікт з одним чоловіком, прізвище та ім'я він його не знає, але якщо побачить — дізнається. Він також говорить, що йому наносили удари, від яких він зазнав фізичного болю. Усе. Він не говорить, що йому щось зламали, розбили ніс або губу.

Адвокат підкреслив, що немає доказів того, що його підзахисний причетний до будь-яких дій на мітингу 26 лютого.

— У цій справі не було жодного впізнання, жодної експертизи з приводу того, що на відео дійсно фігуранти справи — Асанов і Дегерменджі. Усі звинувачення будувалися на тому, що Алі Асанов сказав: «Так, я був на мітингу 26 лютого». Де він там був? Що робив? Про це нічого невідомо. Ті докази, які представляв прокурор, де він вказував на Алі Асанова, це не може бути використано у якості доказів. Тому що це було знято з дуже великої відстані, там була величезна кількість людей і дуже важко довести, що це був саме він. Тим більше не видно нанесення ударів. Як суд буде це описувати у своєму вироку — я не знаю.

При цьому, Семедляєв додав, що «суддя» розуміє сторону захисту фігурантів справи і самих підозрюваних, проте діє, як йому кажуть «зверху».

— Ми бачимо, що суддя нас розуміє і чує, але коли на нього зверху хтось тисне — він обирає інше. Це було помітно у справі Ільмі Умерова. Після того, як суддя зачитує вирок, він запитує, чи все зрозуміло, пояснює порядок оскарження, просто розмовляє. Після оголошення вироку Ільмі Умерову, він не подивився ні на кого і одразу пішов. Можливо, йому було соромно.

QHA повідомляло, що 14 травня фігуранти справи «26 лютого» виступили з останнім словом у «суді» Сімферополя.

Раніше, на судовому засіданні 4 травня, було оголошено останнє слово сторони захисту Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму 11 травня відхилив апеляційну скаргу захисту кримськотатарських активістів, фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі на продовження їм запобіжного заходу. Активісти залишаться під домашнім арештом до 7 липня.

Нагадаємо, що Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і опір російській окупаційній армії.

Джерело: КримSOS

QHA