КИЇВ (QHA) -

 

Верхня палата Конгресу США ухвалила резолюцію про визнання Голодомору 1932 — 1933 рр. геноцидом українського народу. Про це повідомило посольство України в США у своєму Facebook.

— Сенат США одноголосним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932 — 1933 рр. визнається геноцидом українського народу, — йдеться у повідомленні.

У резолютивній частині документа йдеться, що Сенат США визнає висновки урядової Комісії США щодо голоду в Україні від 22 квітня 1988 року про те, що "Сталін і його оточення вчинили у 1932 — 1933 рр. геноцид проти українців".

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі — права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Сенатори висловлюють глибокі співчуття усім, хто пережив Голодомор та їхнім сім'ям, а також закликають до поширення інформації про Голодомор для підвищення обізнаності у світі про штучну природу трагедії.

 

— Щиро вдячні Сенату США і головним співавторам резолюції — сенаторам Роберту Портману і Річарду Дурбіну за це рішення історичної ваги, — відзначили у посольстві.

 

Нагадаємо, резолюція про визнання Голодомору 1932 — 1933 рр. геноцидом українського народу 26 вересня була затверджена у Комітеті із закордонних відносин Сенату США.

QHA