МОСКВА (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов, засуджений в Росії за сфабрикованою справою, готовий написати прохання про помилування президенту РФ Володимиру Путіну, заявив його адвокат Дмитро Дінзе в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами адвоката, іншого варіанту звільнення українця немає.

— Усі політв'язні, у тому числі і Савченко, проходили через цю процедуру. Тут ти або пишеш і їдеш, або сидиш далі. Олег готовий написати, — повідомив Дінзе.

Адвокат зазначив, що Сенцов очікує на своє звільнення.

— Пише сценарії, займається творчістю, відмовляється від роботи. Йому нецікаво працювати, як він каже, "на режим". Він працює сам на себе, чекає, коли його звільнять, — сказав захисник ув'язненого.

За словами Дінзе, Сенцов прогнозує, що звільнення буде не скоро, і якщо його будуть міняти, то, очевидно, одразу на декількох людей.

Раніше повідомлялося, що Сенцов відсутній у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі на Уралі, де його раніше утримували.

Відзначимо, у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA