МОСКВА (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов написав листа російським правозахисникам Миколі й Тетяні Щур. Про це Тетяна Щур написала на своїй сторінці у Facebook.

Правозахисники отримали листа від 29 серпня тільки вчора, 4 вересня.

— Надійшов лист від Олега датований 29 серпня. Дуже швидка відповідь, тому що нашого з Миколою Щуром листа він отримав теж 29-го. Працює ФСВП-лист. І Олег пише, що останнім часом його «як прорвало». Листи доходять швидко, декілька на день, — написала вона.

Правозахисниця зазначила, що Сенцов нічого не повідомляє про своє здоров'я, проте просить за нього не хвилюватися.

— Він дякує усім, хто йому допомагає, особливо всім, хто робить щось для тих, за чиє звільнення, він, власне і бореться. І ще він дуже просить не робити «хибних рухів», не порадившись з ним.

Так, Сенцов повідомив, що жінка з Одеси надіслала йому півтора місяці тому бандероль з газетами, а на полях залишила коментарі українською мовою. Цю бандероль вилучили і відправили на лінгвістичну експертизу, де вона знаходиться до цих пір. А згідно тюремного режиму, бандероль можна отримувати раз на три місяці, тому тривалий час він не може отримати наступну посилку.

— І ще Олег переказує вітання усім хорошим людям. І дуже сподівається на всіх нас. На те, що ми продовжимо боротися. І не тільки за нього, але й за всіх.

QHA повідомляло, що у США збирають підписи під петицією із закликом до адміністрації президента США прискорити звільнення Олега Сенцова. Якщо до 8 вересня це звернення підтримає 100 тисяч чоловік, то в адміністрації Білого дому зобов'язані зробити офіційну заяву щодо українського політв'язня.

Раніше державний департамент США закликав РФ негайно звільнити Олега Сенцова. Прес-секретар Держдепу Хізер Нойерт заявила, що влада США стурбована станом здоров'я українського політв'язнів.

QHA