ЛАБИТНАНГІ (QHA) -

Український режисер Олег Сенцов не планує припиняти голодування і має намір йти до кінця, заявив уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому окрузі РФ Анатолій Сак, який побував у в'язниці, де заґратовано в'язня Кремля.

За словами Сака, Сенцов також не має наміру просити президента РФ про своє помилування. Правозахисник зазначив, що зустріч з Сенцовим тривала півгодини.

— Український режисер не планує припиняти голодування і має намір йти до кінця. Окрім того, він не проситиме особисто президента РФ Володимира Путіна про помилування.

Разом з тим, уповноважений з прав людини заявив, що Сенцов на 116-й день голодування "має цілком здоровий вигляд".

— Для людини, яка знаходиться в режимі голодування, має цілком здоровий вигляд. Він адекватний, спокійний в цілому. У добровільному порядку йому надається медикаментозна допомога. Коли я прийшов до нього, він як раз лежав під крапельницею.

Раніше російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що голодуючий Сенцов "активний і ходить дивитися телевізор". Вона передала українському колезі фотографії Сенцова з в'язниці, які викликали чимало сумнівів щодо їхньої автентичності. Зокрема, адвокат політв'язня Дмитро Дінзе у коментарі до фотографій написав: "у житті ще гірше, повірте".

Раніше у листі до активіста "Автомайдану" Олексія Гриценка Олег Сенцов написав, що схуд до 72 кг.

Тим часом, поблизу будівлі адміністрації президента Росії відбувся пікет на підтримку українського політв'язня. Активісти вийшли з плакатами «Сенцов 116», вказуючи на термін голодування.

Відзначимо, українського політв'язня номінують на премію Сахарова у 2018 році.

QHA