МОСКВА (QHA) -

Політув'язнений український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

— Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування, єдиною вимогою якого він назвав звільнення 64 українських політв'язнів в Росії. Він готувався до нього півтора місяці, відмовився від продуктових передач, магазину і їв зовсім мало. Схуд, але підготував організм до голодування.

Наумлюк зазначив, що Сенцов написав про початок голодування начальнику колонії. Він почав голодувати з 14 травня.

— Його вмовляли припинити, — керівництво колонії, люди з Ради з прав людини при ФСВП, він відповів, що навіть чути про це не хоче. «Якщо я помру перед чемпіонатом або під час, буде резонанс на користь інших політв'язнів», — сказав він адвокату Дмитру Дінзе, який відвідав його у Лабитнангі.

Українського політв'язня після оголошення голодування ізолювали.

— За ним спостерігає медик. Його попередили, що якщо здоров'я погіршиться критично, годуватимуть примусово, але поки що йдеться лише про медикаментозне годування. Претензій до колонії при цьому у нього немає.

Наумлюк додав, що Сенцова можуть спробувати визнати неосудним.

— У випадку, якщо його спробують визнати неосудним (є така поширена практика ФСВП боротьби з тими, хто оголосив голодування) і відправити до психіатричної клініки, він нагадав, що у матеріалах його справи є результати психолого-психіатричної експертизи, згідно з якими він повністю осудний.

Нагадаємо, сестра Олега Сенцова Наталія Каплан заявила, що український режисер не грає на публіку, а тому домогтися його звільнення без «інфоприводів» у ЗМІ набагато складніше. Вона уточнила, що для звільнення її брата потрібен максимальний політичний «тиск» не тільки України, але й усієї міжнародної громадськості.

Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами в Криму за активну патріотичну позицію і звинувачений у тероризмі.

Раніше QHA повідомляло, що кількість українських політв'язнів в Криму і Росії зросла до 68.

QHA