КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов написав з колонії у Лабитнангі листа українським журналістам і режисерам Марії та Анастасії Старожицьким. Про це повідомила Марія Старожицька на своїй сторінці у Facebook.

У своєму листі він подякував жінкам за привітання і зазначив, що сподівається побувати на прем'єрах фільмів матері й доньки Старожицьких.

Текст листа політв'язня:

"Маша і Настя, здрастуйте! Спасибі вам за лист, за привітання і теплі слова. Радий, що у вас усе так добре вийшло з минулим проектом, що ви його завершили, і він вдало пішов. А за підтримку дякуйте не мені, а Герману-старшому. Це він одного разу сказав: «у нашій професії більше тих, хто здався, ніж тих, хто програв». Бажаю вам ніколи не здаватися, навіть, якщо іноді й доведеться програвати! Удачі в нових фільмах, сподіваюся, що коли-небудь побуваю на ваших прем'єрах.

З повагою, Олег Сенцов. 13.07.18 р."

QHA повідомляло, що 13 липня на Майдані Незалежності у Києві відбулася масова акція #FreeSentsov. У день народження політв'язня мітингувальники вимагали звільнити його і ще понад 70 українських політв'язнів, яких утримують у в'язницях РФ і окупованого Криму.

Нагадаємо, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив, що Росія може звільнити Олега Сенцова, домовившись з Америкою про його обмін на російських агентів, які знаходяться в американських в'язницях. Він нагадав, що за такою ж схемою звільнили заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза, однак тоді домовлялися з Туреччиною.

При цьому, Барієв вважає надзвичайно важливими акції на кшталт #FreeSentsov, як та, яка відбулася на Майдані Незалежності 13 липня у день народження Сенцова. За його словами такі акції дозволяють тримати питання звільнення українських політв'язнів на порядку денному.

QHA