ЛАБИТНАНГІ (QHA) -

Олег Сенцов має гірший вигляд, ніж минулого разу і відмовився від госпіталізації, незважаючи на погіршення стану здоров'я, повідомив адвокат в'язня Кремля Дмитро Дінзе, який відвідав українського режисера в колонії Лабитнангі. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Антон Наумлюк.

— Близько тижня тому в нього була друга криза зі здоров'ям. Стало зле і його хотіли госпіталізувати, щоб поставити на повноцінне примусове годування, щоб вливати більше суміші. Він відмовився, і його залишили в колонії з умовою, що суміш він вживатиме сам під наглядом лікаря. Вживає на день по дві ложки. Перебуває в палаті, з голодування йти не збирається. Каже: "Скільки мене вистачить, стільки й протягну", — написав Наумлюк.

Сенцов висловив здивування, чому закінчилася активна кампанія підтримки українських політв'язнів з боку України і уповноваженого Верховної Ради Людмили Денісової.

— Сенцов вважає, що українська сторона має активніше продавлювати ситуацію зі звільненням інших політв'язнів, — розповів адвокат.

В'язень Кремля також передав вітання фігуранту справи "кримських диверсантів" Євгену Панову і Володимиру Балуху.

У своєму пості Наумлюк також опублікував фото камери Сенцова.

Як писало QHA, Сенцов написав з колонії у Лабитнангі листа українським журналістам і режисерам Марії й Анастасії Старожицьким. Основним лейтмотивом листа політв'язня став заклик: "ніколи не здаватися".

Нагадаємо, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив, що Росія може звільнити Олега Сенцова, домовившись з Америкою про його обмін на російських агентів, які знаходяться в американських в'язницях. Він нагадав, що за такою ж схемою звільнили заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза, однак тоді домовлялися з Туреччиною.

QHA