КИЇВ (QHA) -

 

Український політв'язень Олег Сенцов проводить зустріч зі своїм адвокатом у колонії Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ Росії).

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму Facebook.

Ім'я адвоката Денісова не назвала.

— Я тільки що розмовляв з радником президента РФ, головою ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим. Зараз українець зустрічається з адвокатом у колонії Лабитнангі, — написала вона.

За словами Денісової, Федотов заявив, що володіє інформацією від керівництва Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) РФ про те, що Сенцов написав відмову від голодування.

— Він заявив, що володіє інформацією від керівництва Федеральної служби виконання покарань РФ про те, що Олег Сенцов написав заяву про відмову від голодування. Причини російський чиновник не знає.

 

Нагадаємо, у ФСВП Росії заявили, що Олег Сенцов припинив голодування. Політв'язень нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна зробила запит РФ на офіційні дані про стан здоров'я Олега Сенцова. Геращенко підкреслила, що Росія неодноразово через ЗМІ запускала неправдиву і недостовірну інформацію.

Політв'язень нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями. Режисер Аскольд Куров, який перебуває з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе у Лабитнангі, не підтвердив інформацію про припинення голодування Олегом Сенцовим.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування і вимагає відпустити всіх засуджених в РФ українських політв'язнів.

QHA