БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Найбільша фракція Європарламенту — Європейська народна партія (ЄНП) висунула незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова на премію імені Сахарова.

Про це йдеться у Twitter ЄНП.

Премія "За свободу думки" імені Андрія Сахарова заснована у 1988 році Європейським парламентом і присуджується щорічно тим, хто захищає права людини і основні свободи.

— Український режисер, незаконно засуджений в РФ Олег Сенцов, — наш кандидат на премію Сахарова 2018 року.

Сьогодні, 13 вересня, 123-й день голодування українського режисера. Сенцов тримає голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів.

Раніше український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в'язень Кремля знаходиться на межі, його мозку і серцю не вистачає кисню.

Відзначимо, колишній президент Польщі Лех Валенса висунув кандидатуру політв'язня на Нобелівську премію миру. Екс-президент Польщі закликав усіх людей доброї волі допомогти у звільненні Олега Сенцова.

У липні цього року Сенцов став лауреатом премії міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID Award. Сенцов має отримати премію «за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи».

У березні український режисер отримав премію «Карпатська Європа загальних цінностей». Лауреатом премії став також польський режисер Єжи Гофман.

QHA