МОСКВА (QHA) -

Відносно Олега Сенцова було декілька провокацій під час спроби підписати документи на отримання російського громадянства і, відповідно, отримання російського паспорта, повідомив адвокат в'язня Кремля Дмитро Дінзе на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, ці плани РФ провалилися, тому що Сенцов завжди читає документи.

Адвокат зазначив, що спроби підписати документи на російське громадянство щодо Сенцова робилися у колоніях, через які його підзахисний їхав по етапу, а також у Якутії.

— Олег технічно, фізично і юридично не міг відмовитися від російського громадянства, введеного федеральним конституційним законом щодо анексії Криму, так як ФСБ відмовлялося давати дозвіл на посвідчення довіреностей і заяв. Також вони вважали, що будь-які відомості з кримінальної справи є таємницею слідства, а, відповідно, захист самостійно не міг ініціювати процедуру відмови від громадянства, судові процеси з таємниці слідства потім з'явилися предметом розгляду Конституційного суду. СІЗО не пропускала листів і заяв від Олега, усі вони осідали у слідчого й надалі їм не давали хід, — повідомив Дінзе.

Той час, коли Олег міг відмовитися від громадянства у встановлені законом терміни, було пропущено, зазначає адвокат.

— Ми відмовилися йти у Кримські суди, щоб оскаржувати процедуру нав'язування громадянства, щоб не легітимізувати незаконні процедури Росії відносно громадянина України Сенцова Олега, залишивши статус де юре громадянина України. Багато хто тут правильно зрозумів, що суди не стали у рішеннях вказувати громадянство Сенцова, залишивши це питання відкритим, — пояснив він.

Дінзе додав, що на суді першої інстанції також були здивовані, коли стали відомі установчі дані, що Сенцов — громадянин Росії, хоча у справі фігурує паспорт громадянина України.

Адвокат також опублікував фотокопію паспорта Сенцова.

Відзначимо, раніше Дінзе повідомив, що депутат Держдуми Росії, «екс-прокурор» окупованого Криму Наталія Поклонська брала участь в засіданні «суду» у 2014 році, на якому Сенцову обирали запобіжний захід.

QHA