КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) Рефат Чубаров на дванадцятому засіданні виконавчого комітету ВККТ зачитав листа від координатора "Кримської солідарності", в'язня Кремля Сервера Мустафаєва.

— Усе, що відбувається зараз в Криму — брехня і насильство. Основна їхня мета — перешкоджати діяльності людей, незгодних з окупацією півострова, а також припинити наш національний рух .... Я брав участь в минулому засіданні виконкому. Зараз я, на жаль, не можу бути там. Окрім того, протягом півроку я не можу особисто висвітлювати те, що відбувається в Криму. Але національна боротьба триває. І ми, ті, хто перебуває у в'язницях, не припиняємо своєї політичної боротьби. Ми не підкоримося, — написав Мустафаєв у своєму листі.

Активіст зазначив, що акція "Кримський марафон" — один з найяскравіших прикладів єдності й підтримки народу. А досвід беззбройної боротьби — найвірніший спосіб відстоювання прав корінного народу на окупованому півострові.

Нагадаємо, активіст "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року в Бахчисараї. Разом з ним затримали кримськотатарського активіста Едема Смаілова. Їх підозрюють в участі в забороненій у Росії мусульманській релігійній організації "Хізб ут-Тахрір".

"Кримська солідарність" офіційно заявляла, що "розцінює обшук і арешт координатора і активіста руху "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва, а також Едема Смаілова, як переслідування за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякування суспільства в цілому".

QHA