КИЇВ (QHA) -

Сестра українського політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан закликала підписати петицію з вимогою звільнити українського режисера.

Каплан зазначила, що здоров'я Сенцова погіршується щодня і є велика загроза того, що у політв'язні відмовлять нирки.

— Мій двоюрідний брат, Олег Сенцов, сидить уже п'ятий рік у російській в'язниці. Він кримчанин, і визнаний політв'язнем. Другий місяць він тримає голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів. Кожен день його здоров'я погіршується. Наразі є загроза, що у нього відмовлять нирки. У будь-який момент можуть застосувати примусове годування, що навіть в Росії прирівняне до тортур.

За словами сестри політв'язня, на його звільнення можуть вплинути тільки політики, проте кожен, хто підпише петицію, може допомогти зі зверненням до цих політиків.

— Я прошу вас підписати петицію, тому що саме так вас почують політики і саме вони після вашого голосу подадуть свій голос і допоможуть витягнути Олега.

QHA повідомляло, що російські журналісти, режисери і актори написали звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв'язня Олега Сенцова.

Пізніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що громадський резонанс не подіє на рішення суду в справі Олега Сенцова. Пєсков зазначив, що Олег Сенцов сам має просити про помилування, щоб РФ почала розглядати цей варіант.

Нагадаємо, Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити всіх українських політв'язнів.

QHA