КИЇВ (QHA) -

Під час прес-конференції «Триріччя окупації Криму: розвінчання міфу роспропаганди про «непролиту» кров», що проходить у Києві, член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв, зокрема, зазначив, що у період окупації півострова РФ відбувалися провокації з боку банд Аксьонова.

— Перед 26 лютого я застерігав, що нам не варто наближатися до мітингуючих банд Аксьонова, які можуть робити провокації. З'явилося дві жертви. Це був початок їх безстрокового захоплення Криму, який був розроблений у стінах Кремля, — сказав Різа Шевкієв, повідомляє кореспондент QHA.

Також він нагадав про викрадення Решата Аметова, тіло якого знайшли перед референдумом. Тим самим окупанти продемонстрували, що всі незгодні з окупацією будуть покарані.

Загарбники здійснюють на території Криму новий вид депортації — добровільно-примусової, у результаті якої вже 10% кримчан покинули свою батьківщину.

— Це дуже відчутно. Далі цей процес буде тривати, і кількість тих, хто виїжджає з Криму, буде збільшуватися. Прихована гібридна схема діє. Це геноцид витонченої форми. Кримські татари розпорошуються по всьому світу, живучи далеко від своєї батьківщини. Всі злочини, що відбуваються, повинні бути покарані, — сказав Різа Шевкієв.

За словами Шевкіева, дії путінського режиму нагадують йому політику Гітлера.

QHA