КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я і представники громадянського суспільства підписали другий технічний меморандум про терміни створення електронної системи охорони здоров'я E-health.

Система повинна забезпечити управління та адміністрування процесів, передбачених реформою фінансування первинного рівня системи охорони здоров'я, за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків у коментарі кореспонденту QHA розповів про розробку цієї революційної системи — аналога Prozorro, яка дозволить привнести у медицину прозорість і усунути корупцію в цій сфері.

— Це ініціатива робочої групи. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк і міністр Уляна Супрун ініціювали ідею створення системи E-health, а велика група громадських діячів, яку надихнув досвід Prozorro, вирішила сформувати конкретні вимоги до продукту, який розробники готові створювати, за аналогією з системою електронних закупівель.

Це повинен бути minimum viable product (мінімально життєздатний продукт. — Ред.), описаний у меморандумі, який ми сьогодні підписали.

Дмитро Шимків зазначив, що, як й інші ініціативи, які спрямовані на модернізацію України, E-health повністю підтримується президентом, він буде максимально сприяти впровадженню цієї системи.

— Від імені Національної ради реформ я заявляю, що всі пропозиції, які впроваджують інновації, дозволяють здійснювати будівництво і розвиток країни, отримують підтримку з боку президента.

Нагадаємо, з 2017 року Міністерство охорони здоров'я планує частково ввести систему державної страхової медицини, внески на функціонування якої будуть збиратися через загальні податки. Принципово новим буде механізм розподілу грошей за послуги медиків. Зокрема, планується створення оператора бюджетних коштів — Національної служби здоров'я, яка буде використовувати акумульовані у бюджеті гроші як страховку, тобто укладати договори з медичними установами та платити за цими договорами за конкретні лікарські послуги. Кожен громадянин зможе вибрати собі лікаря без територіальної прив'язки.

QHA