МАГАДАН (QHA) -

Український в'язень Кремля Сергій Литвинов, який незаконно відбуває покарання під Магаданом, схуд на 17 кг, заявив обізнаний у справах українських політв'язнів Станіслав Огоровой.

За його словами, Литвинова відвідала український консул у Новосибірську Діана Іванова.

Це був перший випадок, коли консул побувала в українця.

— Вона була у Литвинова три дні тому. Наскільки мені відомо, це перший випадок, коли консул, там під Магаданом, його побачила. Його два роки ніхто не бачив, хоча консул неодноразово писала запити на його відвідування. Він схуд на 17 кг, — сказав Огоровой.

За його словами, українському політв'язню не видали новий літній комплект одягу, тому він змушений носити звичайну футболку і брюки чорного кольору. Адміністрація колонії вважає це порушенням режиму і відправляє політв'язня до штрафного ізолятора. Відзначається, що у Литвинова немає ніякої підтримки, він не отримує посилок.

Відзначимо, Сергій Литвинов був затриманий у 2014 році. Як писало QHA, у Литвинова відзначається психічний розлад. За даними росіян, перебуваючи у складі добровольчого батальйону «Дніпро-1», Литвинов нібито скоїв вбивство 39 чоловіків, які відмовилися вступати до лав українських військовослужбовців, його звинувачували у згвалтуванні та вбивстві 8 жінок (дружин деяких вищезазначених чоловіків), а також у вбивстві 12-річної дівчинки.

QHA повідомляло, що режисери документального і анімаційного кіно створюють ролики на підтримку політв'язнів Криму серед яких і в'язень Кремля Сергій Литвинов.

У роботі також знаходяться фільми про таких політв'язнів, як Олександр Шумков, Енвер Мамутов, Сервер Зекірьяєв, Сервер Мустафаєв, Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Наколай Дадеу, брати Абдуллаєви, Володимир Балух.

Джерело: Hromadske

QHA