БЕРН (QHA) -

Голоси ще не підраховані остаточно, але вже ясно, що ініціатива провалилася.

Реформу пенсійної системи не підтримали як мінімум 16 з 26 кантонів і напівкантонів Швейцарії. Такі дані наводить Swissinfo, яке стежить за ходом підрахунку голосів.

Зазначається, що за підвищення пенсій на 10% ратували здебільшого профспілки і представники лівих політичних рухів. Противники цих заходів вказували на велике навантаження для бюджету.

Одночасно більше 65% тих, хто голосував на референдумі, охоче підтримали нову редакцію федерального закону про розвідувальну службу, що дозволяє після рішення суду прослуховувати і контролювати не лише телефонні розмови, але й інтернет-трафік. Також спецслужби тепер зможуть запускати «санкціоновані державою програми-трояни», монтувати спеціальні системи для прослуховування розмов осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів терористичної та іншої екстремістської спрямованості, розробляти і впроваджувати технології відбиття кібератак.

І останнє питання, яке піднімалося на референдумі, було пов'язане із законодавчою ініціативою «За зелену економіку», яка передбачала масштабні зміни у законодавстві і Конституції країни, завдяки яким Швейцарія остаточно стала б на «зелений» шлях розвитку до 2050 року. Але громадяни країни не схвалили ці пропозиції через те, що вони призвели б до зміни їхнього звичного способу життя.

ФОТО: інтернет

QHA