БЕРЛІН (QHA) -

Компанія Siemens зробила офіційну заяву щодо ситуації з поставками свого обладнання на тимчасово окуповану територію України, а саме до Криму.

— У нас немає достовірних даних про фактичні поставки наших турбін до Криму. Однак ми серйозно ставимося до цих чуток і створили спеціальну команду для розслідування даного питання, яка активно працює, щоб прояснити всі факти.

У заяві наголошується, що якщо поставки турбін до Криму дійсно були, то це є явним порушенням договірних угод.

— Siemens неодноразово попереджала свого клієнта про те, що Siemens дотримується всіх обмежень експортного контролю. Siemens вжила всіх можливих юридичних заходів і прийме оперативні заходи для запобігання незаконному використанню обладнання, наприклад, компанія не буде здійснювати будь-які поставки або послуги для установки, введення в експлуатацію або надання гарантійного обслуговування для даного обладнання.

Нагадаємо, раніше очевидці опублікували у соцмережах відеозаписи і фотографії вивантаження в порту окупованого Севастополя декількох агрегатів, ідентичних за формою і розмірами з газотурбінними установками. Експерти підтвердили, що це можуть бути турбіни для нових ПГУ-ТЕС. Коментатори зробили припущення, що це можуть виявитися турбіни, вироблені німецькою компанією Siemens.

Прес-секретар компанії Міхаель Фрідріх спростував твердження, що Siemens AG займається поставками до Криму турбін для двох споруджуваних електростанцій в обхід санкцій Євросоюзу.

ФОТО: інтернет

QHA