ЧОНГАР (QHA) -

 

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов продовжує перебувати разом з іншими кримськотатарськими активістами на адмінмежі між материковою Україною і Кримом.

Як розповів Наріман Джелялов у своєму Facebook, він разом з активістами повертався до Криму через Новоолексіївку потягом, після чого вони прибули на таксі до адмінмежі.

— Ми зупинилися на кримському пропускному пункті, де мене та інших активістів відвели в сторону для бесіди зі співробітниками підрозділу ФСБ. Перед цим тримали на холоді. Після цього нас відпустили для проходження паспортного і митного огляду. Одному з силовиків не сподобалася книга про окупацію Криму, яку придбав наш товариш дорогою до Криму, нібито через те, що вона містить екстремістські матеріали.

 

Власника книги забрали для оформлення вилучення. У кримських татар також забрали монету, присвячену 100-річчю Курултаю кримськотатарського народу, зазначив Джелялов.

Пізніше голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля повідомив, що співробітники ФСБ знову повели Нарімана Джеляла для "бесіди".

Як повідомив у своєму Facebook журналіст Антон Наумлюк, йдеться про книгу Наталії Влащенко "Крадіжка, або біле сонце Криму". Він зазначив, що книга до списку заборонених в Росії не входить.

За даними Наумлюка, Джелял та інші кримськотатарські активісти перебувають на кордоні вже п'ять з половиною годин.

 

На пункті пропуску "Чонгар" російські силовики 15 листопада затримали кримськотатарських активістів Нарімана Джеляла, Леммара Юнусова і Мустафу Асаба. Раніше також затримали політолога Ленору Дюльбер, але її відпустили. Заір Смедля відзначав, що з ними "проводили бесіди".

12 листопада у Києві відбулася Конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу, на яку зібралися 76 делегатів, у тому числі — з окупованого Криму.

QHA