КИЇВ (QHA) -

Сім'ї в'язнів Кремля отримають компенсаційні виплати від уряду найближчим часом — протягом декількох тижнів. Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

Чиновник підкреслив, що уряд схвалив рішення про виплату коштів у рамках бюджетної програми на цей рік.

— Ми вирішили виділити ці кошти. Завтра вони не підуть ... я думаю, найближчим часом, декілька тижнів, ми завершимо всі бюрократичні процедури, щоб виплатити, — заявив Черниш.

За словами міністра, виплата кошти сім'ям в'язнів Кремля "не вирішує проблему політв'язнів у цілому". Черниш нагадав, що в Україні необхідно ухвалити закон, який би комплексно вирішив проблему політв'язнів і членів їхніх сімей.

— Майже рік у парламенті лежить законопроект, який комплексно вирішив би проблему політв'язнів або осіб, незаконно позбавлених волі. У цьому випадку — в Криму і Росії. Будемо восени просити депутатів, щоб вони ухвалили закон, у тому числі щодо тих, хто вже вийшов з в'язниці, наприклад, Ахтема Чийгоза, — заявив він.

Нагадаємо, 26 липня уряд схвалив постанову про підтримку сімей політв'язнів Кремля. Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, сім'ї політичних в'язнів отримуватимуть до 100 тис на рік. Ці кошти передбачені, зокрема, на правовий захист, квитки для поїздок на побачення.

Як повідомляло QHA, на засіданні виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуф Куркчі заявив, що на допомогу українським політв'язням виділено близько 96 млн гривень.

Джерело: Крым.Реалии

QHA