КИЇВ (QHA) -

Правозахисники і сім'ї полонених українських військовослужбовців провели акцію «Червона картка для Путіна» у Києві на Майдані Незалежності сьогодні, 17 червня.

Координатор акції, український правозахисник Олег Веремієнко зазначив, що завдання заходу — привернути увагу української влади і міжнародних організацій до проблеми українських військових, які опинилися у полоні терористичних угруповань на Донбасі.

— На сьогодні зв'язок з нашими ув'язненими в oкупованих Донецьку і Луганську відсутній, місцева «влада» утримує їх у жахливих умовах, які не відповідають вимогам Женевської конвенції з утриманню військовополонених, хоча фактично наші хлопці є військовополоненими, а не заручниками. Проблема ще й у тому, що перемовини щодо їхнього звільнення або обміну, проходять дуже складно, це визнають представники України на перемовниах у Мінську, — підкреслив Веремеєнко.

Дружина одного з ув'язнених на непідконтрольній території Луганської області Сергія Іванчука додала, що за три роки ув'язнення військового з ним не було жодного прямого зв'язку.

Нагадаємо, 13 червня у Києві оголосили про початок кампанії «Червона картка для Путіна» для тиску на російську владу з вимогою звільнити політв'язнів, припинити військову агресію, а також припинити порушити права людини.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що обмін полоненими не є політичною проблемою. За словами глави МЗС України Павла Клімкіна, під час зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" порушувалися питання того, що Росія не хоче забрати своїх громадян з Донбасу, не хоче говорити про обміни і не хоче реально завершувати обмін полоненими.

Джерело: Крим.Реалії

QHA