СІМЕЇЗ (QHA) -

 

«Влада» анексованого Криму в рамках «федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку» півострова з 15 вересня почала реконструкцію набережної південнобережного селища Сімеїз.

Будівництво закінчать тільки за два роки. У 2011 році морський шторм розбив протизсувну дамбу і утворив у ній провали глибиною до двох метрів, при цьому обваливши частину аварійного причалу. Шторми у 2012 році зруйнували причал остаточно. Набережна Сімеїзу почала руйнуватися ще у 1992 році.

Морський шторм у жовтні 2015 року остаточно розбив бетон берегоукріплювальної конструкції і вимив грунт, у результаті чого набережна практично зруйнувалася.

Однак тут провели тимчасовий ремонт. Жителі міста відремонтували бетонну стіну причалу, залили будматеріалами і бетоном тріщини, а також відновили огорожу.

Так, на повну «реконструкцію» набережної окупаційна влада виділила 258 мільйонів рублів, а виконавцем контракту виступила київська компанія «Скіф», яка спеціалізується на будівництві водних споруд.

— Підрядник провів підготовку, завіз техніку. Роботи тривають, зараз будівельники дроблять і вивозять бетон зі зруйнованого штормом причалу. Працюють вони за фактом тільки два тижні, тому істотних візуальних змін там поки що не спостерігається, — зазначив так званий керівник «Сімеїзького територіального органу» Ігор Дишлевий.

Керівник проекту Денис Харланов повідомив, що на набережній працюють 9 будівельників і дві одиниці техніки, проте у жовтні підключаться ще декілька десятків робітників і спеціальних плавзасобів для монтажу металоконструкцій берегоукріплювальних споруд.

У зв'язку з ремонтом, набережну огородили до середини осені 2020 року.

Тому всім туристам у 2019 і 2020 роках доведеться відпочивати або біля скелі Панеа, або в районі готелю «Ассоль».

— Підрядник хотів перекрити набережну ще цього літа, але ми вирішили цього не робити, щоб не зривати сезон. У готелях вже були заброньовані й сплачені номери. Але в подальшому територію перекриють, будівництво не буде припинятися на літо, тому що часу до 2020 року не так багато, і підрядник має встигнути здати об'єкт у передбачений контрактом термін, — додав Дишлевий.

Так, «влада» хоче побудувати два наземних 40-метрових і 4 підводних хвилеріза довжиною від 35 до 75 метрів, нову 120-метрову ступінчасту хвилевідбійну стіну і облаштувати берму з великого каменю. Також планують замінити покриття 400-метрової набережної.

 

QHA повідомляло, що пляжі «Кача-2» і «Прибій» в окупованому Севастополі закрили через зсув на Північній стороні міста. Ці пляжі прибрали з переліку місць для масового відпочинку.

 

Джерело: РИА Крым

QHA