СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму в Сімферополі силовики провели масові затримання кримських татар ввечері 17 травня. Про це повідомила правозахисна організація «Кримська солідарність» у Facebook.

Адвокат Едем Семедляєв зазначив, що кримських татар затримали за нібито несанкціонований мітинг. Усі вони брали участь в акції «Запали вогник у своєму серці», приуроченій до 74-ї річниці депортації кримськотатарського народу.

— Були на намазі в Акмечеті. Побачили, що співробітники поліції перекрили центральну вулицю, потім дізналися, що близько десяти хлопців кримських татар були затримані нібито за несанкціонований мітинг, і були відвезені до Центрального відділення поліції на вул. Футболістів, — сказав він.

За попередньою інформацією, було затримано близько 15 осіб.

— У центральному відділенні одного затриманого відпустили, попередньо взявши пояснення, а також знявши відбитки пальців. У Залізничному районному відділенні поліції орієнтовно знаходяться п'ять затриманих, серед яких один неповнолітній. Адвокату Емілю Курбедінову вдалося зайти в будівлю поліції разом з матір'ю одного із затриманих, — повідомляє «Кримська солідарність».

У підконтрольному Кремлю Залізничному районному відділенні поліції усіх затриманих відпустили, взявши у них зразки ДНК і зробивши дактилоскопію.

— У Київському районному відділенні перебувають четверо затриманих, серед них один неповнолітній. До нього не пускають матір, — зазначають правозахисники.

Пізніше з "Київського районного відділення поліції" відпустили 4 людини, з "Центрального райвідділу" — 5 осіб.

Одного затриманого не відпустили. Йому закидають непокору законним вимогам співробітника «поліції».

Наразі у підконтрольному Кремлю Центральному районному суді Сімферополя триває засідання у справі одного із затриманих кримських татар. «Суд» розпочався о 9 ранку.

Як повідомляло QHA, в окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукали також будинки членів сім'ї Веліляєвих — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Веліляєви — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинку Алі та Асана Барієв.

Після обшуків Ресуля Веліляєва затримали і вивезли його з Криму в московське СІЗО "Лефортово".

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA