СТАМБУЛ (QHA) -

 

Синод Вселенського Патріархату сьогодні, 11 жовтня, вирішив зняти анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними.

Предстоятелі двох українських церков направили Вселенському Патріарху прохання про апеляцію, які були прийняті.

 

Як повідомив у своєму Facebook архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, Синод також визнав незаконною анексію Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році.

 

Раніше архієпископ Даніїл (Зелінський) під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко заявив, що процес надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався.

31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що має намір надати Українській православній церкві автокефалію.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української православної церкви. Це рішення підтримала Верховна Рада.

Згідно з опитуванням, проведеним в Україні у квітні 2018 року, 31,7% респондентів заявили, що підтримують ідею надання Вселенським патріархом статусу автокефалії Українській православній церкві, 20,6% — не підтримують.

 

Джерело: orthodoxia.info

QHA