МОСКВА (QHA) -

 

Навколо виплат компенсації постраждалій в керченському коледжі 16-річній Наталії Калиниченко розгорівся скандал.

Батько постраждалої, Юрій Калініченко, заявив в інтерв'ю "Московському комсомольцю", що "влада" Криму не виплатила їм обіцяні 500 тисяч рублів, хоча він звертався з цього приводу до адміністрації Керчі і відкрив спеціальний рахунок в банку.

Так, після трагедії в коледжі дівчині ампутували ступню. Зараз вона знаходиться на лікуванні в одній з лікарень Москви.

Її батько розповів, що після вибуху в коледжі Наталю винесли на вулицю пожежні. "Швидка" довго не приїжджала, і дівчину в Керченську лікарню доставив незнайомий чоловік.

Операцію по ампутації ступні дівчині робили в керченській лікарні. Юрій Калініченко каже, що місцеві лікарі не були готові до напливу пацієнтів, і при інших обставинах, можливо, ступню його дочки вдалося б зберегти. Після цього Наталю відправили на лікування в Москву, де вона перенесла ще одну операцію.

За словами Юрія, лікування розтягнеться мінімум на півроку, потім має бути тривала реабілітація.

Однак грошей на все це у сім'ї Калініченко немає. Так, в Москву Юрій поїхав за свої кошти, а дочку лікує завдяки допомозі, яку йому надають небайдужі жителі Керчі.

Так, на чергових зборах в місті, де були присутні представники влади Криму, керчани поставили запитання високопоставленому чиновнику з приводу сім'ї Калініченко. І почули відповідь, мовляв, сім'я у них неблагополучна, тому грошей їм не дадуть. Батько розповідає, що самостійно виховує дочку, і жили вони бідно, але неблагополучною їх сім'ю назвати не можна.

Юрій кожен день від ранку до ночі сидить в лікарні у дочки в Москві. У Керчі він працював на будівництві і робив ремонти в квартирах. Чоловік планує залишитися в Москві і знайти роботу, коли Наталі стане трохи легше.

Юрій сподівається, що рано чи пізно Наталії виділять обіцяні 500 тисяч рублів.

У той же час, кримська влада заявила, що цій сім'ї перерахували компенсацію 26 жовтня.

За словами "заступника міністра праці та соцзахисту" Криму Олени Лось, 500 тисяч рублів з республіканського бюджету надійшли на рахунок постраждалої. Гроші нібито перевели в московський філіал РНКБ, і щоб їх отримати, потрібно прийти в банк і написати заяву.

Як пише "Кримінформ", посилаючись на "першого заступника міністра праці і соціального захисту" Криму Тетяну Гуділко, всім постраждалим в результаті трагедії в Керченському політехнічному технікумі виплатили обіцяні гроші. Остання виплата нібито була проведена сьогодні, 2 листопада.

 


Нагадаємо, раніше так званий "голова" Криму Сергій Аксенов заявив, що сім'ям загиблих в Керченському політехнічному коледжі виділять з бюджету Росії по 1 мільйону рублів, а постраждалим - по 500 тисяч рублів.

QHA повідомляло, що 17 жовтня в Керченському політехнічному коледжі стався вибух і почалася стрілянина. За версією Слідкома, напад влаштував четвертокурсник Владислав Росляков, який потім, ймовірно, застрелився з рушниці в бібліотеці. В результаті події загинула 21 людина, включаючи підозрюваного.
Ще понад 50 поранені.

 


Джерело: Московский комсомолец, Крыминформ

 

QHA