КИЇВ (QHA) -

Українця Володимира Балуха, якого Роздольненський «суд» в окупованому Криму засудив до 3 років 7 місяців колонії загального режиму, для відбування покарання можуть етапувати в російську колонію. Таким побоюванням у коментарі QHA поділилася правозахисниця, голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

— На мою думку, найсерйознішою небезпекою зараз є те, що Володимир Балух може бути переведений з Криму в якісь російські колонії. Ми точно розуміємо, що він не буде приховувати свої політичні погляди і що з ним може трапитися через це там. Це не тільки важкі умови і тортури в російських колоніях. Це і те, що російська влада через співробітників колонії може організувати, по суті, розправу над цією людиною чисто через її переконання. По-друге, він, можливо, сидітиме з людьми, які підтримують окупацію Криму, Путіна, і тому зрозуміло, що може просто виникнути конфлікт, який загрожуватиме життю Володимира Балуха, сказала вона.

За її інформацією, в разі, якщо «Верховний суд» Криму залишить вирок незмінним, то Володимир Балух відбуватиме покарання у Керчі:

— Якщо говорити про вирок 3 роки 7 місяців, то за де-факто чинними там нормами законодавства він має залишитися в Криму. Відбуватиме покарання він, швидше за все, на території колонії-поселення у Керчі.

Скрипник також уточнила, що навіть після апеляції Володимир Балух та його захист мають право на касацію у Верховному суді РФ.

QHA