ВАРШАВА (QHA) -

У столиці Польщі Варшаві був урочисто відкритий сквер імені відомого українського поета другої половини XX століття Василя Стуса.

Церемонія відкриття відбулася за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, який знаходиться в Польщі з робочим візитом.

Виступаючи перед учасниками заходу, глава МЗС України підкреслив символізм того, що Польща першою із зарубіжних країн увічнила фігуру Василя Стуса, присвоївши його ім'я одному з центральних скверів столиці.

— Відкриття скверу імені Василя Стуса у Варшаві стало для поляків і українців символом нашого братства та опору тоталітаризму. Символом нашої гідності та свободи, — зазначив міністр.

Він згадав слова Стуса про наснагу патріотизмом і боротьбою польського народу проти тоталітарного комуністичного режиму в 80-х роках минулого століття.

У заході взяли участь представники міністерства закордонних справ Польщі, центральних і місцевих органів влади, українська громада Польщі, студенти.

Нагадаємо, 9 лютого 2017 року Рада Варшави прийняла постанову про присвоєння одному із скверів міста у центральній частині Варшави імені Василя Стуса.

ФОТО: інтернет

QHA