КИЇВ (QHA) -

Павлу Грибу не дозволяють отримувати ліки, після того, як він заявив на суді, що не вважає себе винним. Про це в ефірі Радіо Hayat повідомив батько в'язня Кремля Ігор Гриб.

За його словами, адміністрація СІЗО Ростова-на-Дону, де тримають українця, забороняє передавати усі необхідні йому ліки, що викликає серйозні побоювання за стан його здоров'я.

— Ці ліки підтримують його життя ще з дитинства. Вони допомагають виробляти корисні для організму речовини. Йому необхідно приймати 10 препаратів, а дозволили тільки два або три, від них немає ніякої користі, — сказав він.

Батько політв'язня зазначив, що слідчий не дозволяє Ігорю Грибу отримувати гроші, на які можна було б придбати ліки й продукти.

— Це сталося після того, як на суді мій син заявив, що не визнає своєї провини. У відповідь на це слідчий не дозволив передачу грошей сину, а без цих грошей вижити у СІЗО практично неможливо, — сказав він.

Ігор Гриб також повідомив, що раніше Павло був жорстко побитий у СІЗО і усі його речі забрали.

— Він сказав, якщо знову будуть такі тортури, він просто їх вже не переживе, — сказав батько політв'язня.

QHA повідомляло, що 23 липня під час судового засідання у Північно-Кавказькому окружному суді у Ростові-на-Дону, після зачитування обвинувального висновку Павло Гриб заявив, що не визнає свою провину.

Адвокат Павла Гриба Марина Дубровіна підкреслила, що під час слідства допустили порушення, які не дозволяють далі проводити суд. Так, в обвинувальному висновку прокурор вказав стару редакцію статті 205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт), санкції якої передбачають 8 років тюремного ув'язнення. Однак ця стаття вже не діє.

Відзначимо, за надуманою версією Російського слідства Гриб у 2017 році познайомився з російською школяркою з Сочі Тетяною Єршовою, яка нібито говорила, що не любить ні вчителів школи, ні учнів, ні росіян в цілому. Політв'язень нібито схиляв її до того, щоб виготовити бомбу і підірвати її під час шкільної лінійки, проте вона цього не зробила.

Нагадаємо, Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Пізніше він розповів, що на автостанції у Гомелі його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби українця тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли у Смоленську область, де оформили арешт. Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

QHA