ЛЮБЛЯНА (QHA) -

Демократична Словенія 18 жовтня прийняла на свою територію нових біженців. Окрім 6486 мігрантів, які перебували у великих і маленьких перевалочних пунктах, у регіон централізовано були перекинуті ще 21445 сирійців. Їх розмістили в концентраційних таборах Брежичі та Сентілья.

У таборах новоприбулим пояснили правила поведінки: слухатися озброєних людей, виконувати команди, остерігатися німецьких вівчарок, шикуватися в колони і шеренги, а також надавати документи за вимогою. Але біженці, які бажають у майбутньому стати невід'ємною частиною європейської спільноти, продовжують різати колючий дріт і огорожі, тікаючи за межі відведених для них місць.

Більше того, натовп мігрантів, що прибув, з незрозумілих причин взяли та й спалили табір в Брежичах, так як їх не зовсім задовольнили умови утримання. Разом із 27 наметами згоріли і двоє побратимів по нещастю. Але переселенці не сумують, фотографуючись на тлі палаючих руїн і співвітчизників.

Майже три тисячі мігрантів подолали поліцейські кордони в Сентільї і розподілилися по найближчій місцевості, від чого напевно дуже «зраділи» місцеві жителі. Через деякий час біженці зібралися в організовані колони і рушили в напрямку Австрії, яка, на їхню думку, не тільки багатша  й благополучніша, ніж непривітна і злиденна Словенія, але і з радістю прийме будь-яку кількість мігрантів.

Хорватія повідомляє Словенії про черговий наплив декількох тисяч мігрантів, що відбудеться незабаром. Тому влада й правоохоронні органи країни швидко шукають нові місця для розміщення біженців.

Несамовитий ролик від UNICEF, який повинен був торкнутися сердець словенців, які не згодні з таким потоком своїх майбутніх співмешканців, не мав належного результату. У соцмережах громадяни Словенії продовжують висловлювати невдоволення.

QHA