СЕВАСТОПОЛЬ/АК-ЯР (QHA) -

Сторожовий корабель Чорноморського флоту "Смєтливий" під командуванням капітана 3 рангу Сергія Савченкова відправився з анексованого Криму до берегів Сирії, передає "Російська газета".

- На борту знаходиться група антитерористичної діяльності зі складу окремої бригади морської піхоти ЧФ, якою командує полковник Дмитро Усков. Планується, що корабель кілька місяців буде діяти в складі оперативного з'єднання ВМФ в далекій морській зоні, - сказано в повідомленні.

Напередодні бойової служби, відповідно до плану підготовки сторожовий корабель "Смєтливий"  в морському полігоні в акваторії Чорного моря виконав зенітну ракетну стрілянину по імітаторові повітряної цілі, а трохи раніше - артилерійські стрільби по морській та повітряній цілям.

У грудні 2015 року з  "Смєтливим"  стався інцидент. Корабель застосував вогнепальну зброю, щоб не допустити зіткнення з турецьким сейнером в Егейському морі.

Міністерство оборони РФ тоді стверджувало, що екіпаж сейнера не йшов на радіоконтакт з російськими моряками і не відповідав на спеціальні візуальні сигнали світлового семафора і сигнальних ракет.

За даними Міноборони, відразу після пострілів турецьке риболовецьке судно різко змінило курс і, не виходячи на контакт з російським екіпажем, продовжило рух повз "Смєтливого".

Довідка. "Смєтливий"  - другий за величиною і водотоннажності корабель дивізії надводних кораблів після флагмана дивізії і флоту ГРКР "Москва". Це останній діючий фрегат 61-го проекту - всього їх за радянських часів було випущено більше 20-ти.

"Смєтливий"  закладений в 1966 році в Миколаєві. Прапор ВМФ піднято на ньому в 1969-му. Модернізацію пройшов в 1992-му, після чого БПК став сторожовим і продовжив службу. Його повна водотоннажність - 4750 тонн.

ФОТО: інтернет

QHA