КИЇВ (QHA) -

Сьогодні виповнюється 76 років з моменту трагедії Бабиного Яру — піку масових розстрілів євреїв Києва.

29-30 вересня 1941 року нацисти вбили тут майже 34 тис. осіб, а в сукупності з 1941 по 1943 рік на цьому місці розстріляли від 70 до 200 тисяч осіб — чоловіків, жінок і дітей.

Причиною розстрілів нацисти назвали нібито участь євреїв у мінування і вибухах на Хрещатику, які відбулися за кілька днів до цього.

Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру.

Глава держави на своїй сторінці у Facebook написав: «Бабин Яр — одна із найглибших ран, яких завдав Голокост. Це наша спільна трагедія,  перш за все єврейського та українського народів. Вічна пам'ять невинно убієнним».

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що пам'ять про трагедію Бабиного Яру необхідно зберегти і передати наступним поколінням для недопущення повторення помилок минулого.

У Києві відбудуться пам'ятні заходи, присвячені річниці трагедії.

Об 11:30 стартувала Пам'ятне Хода. Щоб віддати шану усім жертвам трагедії, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» проведе масштабний флешмоб «Історія має значення». Учасники флешмобу мовчки пройдуть від перехрестя вул. Мельникова/вул. Дорогожицька «дорогою смерті», повторивши таким чином маршрут, по якому 76 років тому йшли жертви трагедії, ще не здогадуючись, що їх очікує.

Цього дня Рада національних громад України та Міністерство культури України запланували дискусії, під час яких обговорять національні операції НКВД 1937-1938 рр. і трагедію Бабиного Яру.

Також до річниці трагічних подій Національний заповідник "Бабин Яр" і Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" кілька днів тому презентували проект лапідарію — виставки зразків стародавнього письма на могильних плитах колишнього Лук'янівського єврейського кладовища.

У прес-службі КМДА повідомили, що у п'ятницю, 29 вересня, з 08:00 до 12:00 вносяться зміни в роботу тролейбусів маршрутів №№ 16, 19, 22, 23, 27, 30, автобусів маршруту № 47 і автобусів маршрутного таксі №№ 150, 155, 166, 500, 550 на час проведення заходів у зв'язку з 76-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру.

QHA