РОЗДОЛЬНЕ (QHA) -

Експертиза у справі українського активіста Володимира Балуха не знайшла слідів обвинуваченого на підкинутих до його будинку боєприпасах. Про це в перерві судового засідання повідомила адвокат Ольга Дінзе.

— Була проведена експертиза на виявлення слідів на вилучених предметах Балуха. Даною експертизою не були встановлені будь-які сліди, у тому числі генетика, або пальців рук на предметах. Це підтверджує версію захисту про підкидання даних предметів на горище домоволодіння, в якому Балух Володимир Григорович був останній раз у 1997 році та більше там не з'являвся, — зазначає вона.

Адвокат також нагадала, що під час слідства встановлено, що Балуху з 2014 року до моменту його затримання надходили погрози.

— Йому погрожували, що якщо він не зніме з будинку табличку і прапор України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності, у тому числі шляхом підкидання йому заборонених на території РФ предметів і речовин. Суд нашу версію відмовився перевіряти. А слідство не встановлювало походження даних боєприпасів і вибухових речовин, — додала Ольга Дінзе.

З огляду на дані факти, сторона захисту попросила суд про виправдувальний вирок.

Як повідомляло раніше QHA, 1 серпня прокурор підконтрольного Кремлю «Роздольненського районного суду» запросив покарання для українського активіста Володимира Балуха у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок. У даний момент його утримують у СІЗО Сімферополя.

Раніше кримський «суд» залишив поза задоволення скаргу адвоката на рішення про продовження запобіжного заходу — «утримання під вартою» для кримського активіста Володимира Балуха. Термін його утримання залишився колишнім — до 21 серпня.

ФОТО: інтернет

QHA