КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 29 вересня, відбудеться розгляд апеляційної скарги на рішення так званого Верховного суду Криму від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

Інтереси відповідача — Меджлісу — представлятимуть юристи російського правозахисного центру «Меморіал» Кирило Коротєєв, Тетяна Глушкова та Марина Агальцова.

У цей же час на Майдані Незалежності в Києві триває акція на підтримку Меджлісу. За заявами організаторів, подібні мітинги сьогодні пройдуть і в інших країнах світу під російськими посольствами.

На офіційному сайті правозахисного центру «Меморіал» пояснюється, чому суд першої інстанції заборонив Меджліс і чому правозахисники з цим не згодні.

Так, суд порахував, що під час зустрічі лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва 3 травня 2014 року члени Меджлісу перешкодили «законній діяльності державних органів прикордонної служби та поліції». Суд Криму послався на два вироки районних судів про те, що під час зустрічі один її учасник нібито утримував співробітника поліції за воріт, а другий нібито вдарив співробітника правоохоронного органу. Але блокувати роботу двохсот тренованих співробітників ОМОН за допомогою «утримання» одного і «застосування безпечного насильства» у стосунки іншого неможливо, зазначають правозахисники.

Суд також вирішив, що деякі висловлювання голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова є «екстремістськими». Зокрема, слова Чубарова про необхідність повернути Крим Україні.

З рішенням «Верховного суду Криму» можна ознайомитися тут.

Ці та інші аргументи будуть сьогодні розглядатися у Верховному суді РФ. Більш детально з текстом апеляційної скарги можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що Меджліс кримськотатарського народу є єдиним вищим повноважним представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, що обирається Курултаєм з числа його делегатів.

Основною метою Меджлісу є ліквідація наслідків геноциду, вчиненого радянською державою щодо кримських татар, відновлення національних і політичних прав кримськотатарського народу і реалізація його права на вільне національно-державне самовизначення на своїй національній території.

У своїй діяльності Меджліс підзвітний Курултаю, керується її рішеннями, нормами міжнародного права та законодавчими актами України, що не суперечать цим нормам.

ФОТО: інтернет

QHA