КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 9 серпня, відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Ця ініціатива виникла завдяки Генеральній Асамблеї ООН.

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН постановила (резолюція № 49/214 від 23 грудня), що Міжнародний день корінних народів відзначатиметься щорічно 9 серпня, у день першого засідання Робочої групи щодо корінного населення.

У резолюції № 59/174 від 20 грудня 2004 року Генеральна Асамблея, проголосивши друге Міжнародне десятиліття корінних народів світу, під гаслом «Десятиліття дій і гідності» постановила продовжувати відзначати цей день.

Асамблея просила Генерального секретаря ООН закликати уряди відзначати цей день на національному рівні.

У світі налічується не менше 5000 різних груп корінних народів, які представляють різні культури. Вони представляють більше 4000 різних мов з 6700 відомих, які, як вважається, існують сьогодні.

Більшість мов корінних народів знаходяться під загрозою зникнення.

В Україні прийнято вважати, що її етнонаціональну культуру складають українська нація, корінні народи і національні меншини. До корінних народів України відносять кримських татар, гагаузів, кримчаків, караїмів і кримських греків.

20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом Криму. За відповідну заяву проголосувало 283 депутата. Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу, а також усіх національних меншин України.

Як писало QHA, президент України Петро Порошенко сьогодні доручив дипломатам підготувати нову резолюцію щодо Криму приурочену до Міжнародного дня ​​корінних народів.

Глава держави зазначив, що Україна продовжує боротися «за деокупацію Криму і свободу кримськотатарського народу». Глава держави підкреслив, що кримськотатарський народ наразі в умовах російської окупації переживає утиски.

Відзначимо, що російська окупаційна влада грубо порушує права кримських татар. РФ переслідує кримських татар з політичних мотивів, закриває школи з кримськотатарською мовою начання, під приводом реставрації відбувається знищення палацу кримськотатарських ханів у Бахчисараї і т.д.

QHA