КИЇВ (QHA) -

Правозахисниця і координатор проекту «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак в інтерв'ю hromadske.ua розповіла про схему потрапляння українців до трудового рабства на території Росії, через яку вже понад 400 громадян України втратили свободу.

- Оголошення розміщують в метро, ​​розносять кур'єри, водії. Схема дій така: людина дзвонить на гарячу лінію, зустрічається з «рекрутером». Людині дуже швидко купують квиток до Москви і дають смартфон. І відправляють.

Точні цифри постраждалих назвати складно. На жаль, реальність є такою, що українці десятками їдуть заробляти гроші до Росії і не повертаються.

Дуже рідко вдається втекти. Коли людина намагається зателефонувати родичам і повідомити про небезпеку, наступного дня її затримують. Тобто це свідчить про прослуховування. Сотні наших громадян або в СІЗО, або в колоніях. Їх засуджують до семи-восьми років, - повідомила адвокат.

Томак запевнила, що російська сторона не дає повної картини щодо іноземних громадян, які знаходяться в СІЗО. Вона стверджує, що лише третина ув'язнених українців урахована в звітах, які надійшли до Міністерства закордонних справ.

Для підрахунку всіх в'язнів комісії необхідно отримати дозвіл російської влади, що наразі не видається можливим.

ФОТО: інтернет

QHA