ВАШИНГТОН (QHA) -

Американська компанія SpaceX вивела на орбіту телескоп TESS, який буде шукати екзопланети — планети, що знаходяться за межами Сонячної системи. Про це повідомили у прес-службі компанії.

Ракету-носій Falcon 9 з телескопом запустили з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида, США). Телескоп на орбіті Землі розгорнули за 49 хвилин після запуску.

У прес-службі відзначили, що за 13,7 дня TESS буде проходити точку максимального зближення із Землею і передавати на наземну станцію усю зібрану інформацію.

Раз на 27 днів TESS змінюватиме зону спостереження і за два роки своєї місії створить карту з 85% усієї небесної сфери.

Згідно з даними компанії, вчені планують знайти декілька тисяч позасонячних планет. Близько 300 з них можуть бути схожі на Землю. Після того, як планети будуть виявлені телескопом, вчені спробують підтвердити їх за допомогою наземних телескопів.

QHA повідомляло, що компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію (МКС) ракету-носій Falcon 9 з космічним вантажним кораблем Dragon, на якому знаходиться вантаж вагою 2,6 тонни — продовольство, предмети першої необхідності і наукове обладнання.

Місія вантажного корабля компанії стала чотирнадцятою у рамках програми поставок на МКС.

QHA