МОСКВА (QHA) -

У Європейському суді з прав людини визнали, що Росія порушує Конвенцію про захист прав людини, коли відправляє в'язнів за тисячі кілометрів від сімей. Про це повідомляє російське видання «Коммерсантъ».

Дане рішення було винесене в рамках розгляду справи «Полякова та інші проти РФ», в якому об'єднані 4 скарги родичів засуджених судом РФ, яких російський ФСВП відправив у віддалені від їхніх сімей місця відбування покарання.

Так, вказується, що дружина засудженого Ельвіра Полякова з Владивостока з 2008 року змогла лише тричі відвідати разом із сином свого чоловіка, який відбуває термін у Красноярську, а засуджений Володимир Палілов з Ярославської області, який відбуває покарання з 2007 року у Ямало-Ненецькому окрузі, зовсім залишився без побачень з матір'ю аж до її смерті 2013 року. Ці та інші в'язні та їхні рідні безуспішно просили ФСВП перемістити їх ближче до рідні, але оскаржити відмови в судах не змогли.

Вказується, що за подібну зневагу до приватного і сімейного життя в'язнів Росія повинна понести відповідальність — виплатити родичам позивачів по 30 тисяч євро.

У той же час уряд РФ уже відреагував на рішення суду, заявивши, що не визнає порушення права заявників на повагу до сімейного життя. Влада Росії зазначила, що переповнені колонії в деяких регіонах і «поведінка в'язнів» не залишали їм вибору.

Російські незалежні юристи загалом підтримали рішення ЄСПЛ, стверджуючи, що законодавство Росії у сфері утримання в'язнів вимагає серйозного перегляду з боку влади.

— Важлива частина рішення ЄСПЛ аналіз положень Кримінально-виконавчого кодексу (КВК), що регламентують вибір колонії та можливість перевелення в'язня в іншу колонію. Ці аспекти регламентуються статтями 73 і 81 ДВК, повідомила пресі юрист правозахисного центру «Меморіал» Тетяна Глушкова.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, російські правоохоронці етапували політичного в'язня Станіслава Клиха у відому в РФ колонію Верхньоуральськ (2,5 тис км від Києва).

У свою чергу Миколу Карпюка, засудженого у Грозному «за участь у військових діях на боці чеченських бойовиків», на початку січня цього року етапували до знаменитої колонії «Владимирський централ» (1068 км від Києва).

Фігурант сфабрикованої справи кримських окупантів про причетність до забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір, кримський татарин Ферат Сайфуллаєв відбуває ув'язнення у колонії міста Омутнинська Кіровської області Росії (2,6 тис. км від Севастополя).

Засуджений окупантами у «справі Хізб ут-Тахрір» кримський татарин Рустем Ваїтов прибув до колонії №1 міста Курган Уральського федерального округу Росії (3,1 тис. км від Севастополя).

Українського режисера Олега Сенцова російські окупанти у Криму після анексії півострова за активну патріотичну позицію звинуватили у тероризмі та етапували в колонію ІК-1 Якутська у республіці Саха, Якутія (9,3 тис. км від Севастополя).

ФОТО: інтернет

QHA