СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так званий Верховний суд Криму відмовився долучити до матеріалів справи щодо Ахтема Чийгоза протоколи двох допитів голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, пославшись на те, що він нібито сам може з'явитися до суду. Про це повідомив у відеозверненні адвокат Микола Полозов.

— Захистом було заявлене клопотання про долучення протоколу опитування Рефата Чубарова, яке було проведено в листопаді 2016 року і червні 2017. Суд відмовився долучити опитування в зв'язку з «непроцесуальною формою» — таким собі підготовчим документом з опитуванням особи, яка не позбавлена права з'явитися до суду, — сказав він.

Однак 5 липня 2014 року повідомленням вже екс-прокурора Наталії Поклонської був заборонений в'їзд Рефату Чубарову на територію РФ і до Криму.

Суд відмовив у задоволенні клопотання про витребування в прокуратурі Криму цієї заяви, пославшись на те, що йому не відомо, яким органом виносилася ця заборона і ким здійснювався тиск.

У зв'язку з цим Ахтем Чийгоз заявив відвід складу суду за мотивами неодноразових відмов у задоволенні клопотань, пов'язаних з отриманням показань ключового свідка у цій справі — Рефата Чубарова.

Полозов зазначив, що під час обговорення клопотання прокурор «порадила» Ахтему Чийгозу змінити адвокатів.

Суд пішов для прийняття рішення відносно заявленого відводу.

ФОТО: інтернет

QHA