МОСКВА (QHA) -

Після відхилення Верховним судом РФ апеляції на вирок кримському політв'язню, учаснику Революції Гідності у Києві Олександру Костенку його захист має намір направити скаргу за фактом застосування до нього тортур співробітниками ФСБ до Європейського суду з прав людини. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Дмитро Сотников.

— Отже, у справі Костенка про звинувачення Костенка О.Ф. у заподіянні легкої шкоди здоров'ю співробітника БМОП «Беркут» за мотивами ідеологічної ненависті на Майдані Незалежності 2014 року і зберіганні переробленого ствола від газового пістолета у власній квартирі всі засоби внутрішнього правового захисту вичерпані! Тепер ми будемо боротися тільки за умовно-дострокове звільнення і за визнання факту катувань Костенка О.Ф. співробітниками ФСБ, що може дати можливість перегляду вироку за нововиявленими обставинами.
Також, наскільки мені відомо, УГСПЛ вже подав скаргу до ЄСПЛ на захист Костенка О.Ф., — повідомив адвокат.

Нагадаємо, кримчанин Олександр Костенко брав активну участь у протестах на Майдані у Києві. Після анексії Криму окупаційний суд присудив йому чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року в ході масових заворушень у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут».

В кінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і виніс рішення: «залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання більш суворого менш суворим покаранням три роки шість місяців позбавлення волі».

ФОТО: інтернет

QHA